Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak nejlépe přehrát MP3 v autorádiu nebo HiFi věži? S TrekStorem...

Jak dostat zvuk do staršího rádia či věže? Běžné FM transmittery jsou zpravidla připojeny na audio výstup běžného přehrávače (například iPodu či mobilu), Trekstor jde na věc inovativně. Zvládá jak přenos přes audio vstup, tak umí číst z libovolného připojeného média - například klíčenky nebo paměťové karty. Přes FM přenos se pak spojí s libovolným autorádiem či HiFi věží - bez potřeby kabelů.TrekStor MP3 rádio stanice f.ox - bezdrátové MP3 kamkoliv

Díky iPodům a jím příbuzným MP3 přehrávačům slaví svůj úspěch i FM transmittery. Tato zpravidla velice jednoduchá zařízení umožňují připojení libovolného přehrávače MP3 či respektive libovolného zařízení se zvukovým výstupem k libovolnému rádiovému přijímači. Díky nim lze snadno využít starších HiFi věží, autorádií, klasických přenosných minisystémů, prakticky libovolných audio systémů - jedinou podmínkou je FM přijímač.

TrekStor nabízí právě takový transmitter, avšak v mírně pokročilé verzi. Přes rádiové spojení umí navázat spojení mezi staršími autorádii a nejnovějšími přehrávači hudby. Případně jej lze pro stejný účel použít i doma, když starší HiFi věž nebo domácí kino nezvládá MP3 soubory. TrekStor přenáší zvuk na určité vybrané FM frekvenci - a rádio na druhé straně jej přijímá jako klasickou FM stanici.

Oproti jiným však nefunguje jen jako jednoduchý překladač mezi audiovstupem a FM vysílačem. Naopak - dokáže sám přehrávat MP3 soubory bez pomoci externího přehrávače. Sám sice nedisponuje vlastní pamětí, ale je dokonale schopen se obsloužit kdekoliv jinde. K TrekStoru f.ox lze připojit libovolnou paměťovou klíčenku přes USB - a MP3 aplikace si již najde jednotlivé skladby. Mimo MP3 zvládá i WMA formát.

TrekStor se napájí z autozapalovače, v domácím prostředí mu stačí k provozu adaptér na autozásuvku (z 230V na 12V), ten však není součástí dodávky. TrekStor má velice jednoduché ovládání - což je však i nevýhoda, nečekejte od něj žádné pokročilé funkce: start, pauza, vpřed a vzad... Navíc umí měnit kanály - celkem 14 jich je na výběr v rozmezí od 87,7 do 106,7 MHz. Displej je však pouze klasický číselný, jména skladeb ani bližší informace tak nezobrazí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Natural Ways to Downgrade Blood Pressure

(Astolaskitsfek, 8. 10. 2018 5:34)

Torsion bras de quelqu'un est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-prix-en-tunisie/

Strong blood stress

(ACouplenoume, 28. 7. 2018 16:33)

Compression est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre moelle bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/le-levitra-ou-le-cialis/

Zkušenosti s TrekStor

(Frank, 25. 1. 2007 9:35)

Zdravím všechny.
Zakoupil jsem jeden exemplář, avšak zkušenosti s ním mě poněkud zklamaly. Přenášená hudba byla zkreslená. Přesněji řečeno, větší amplitudy zmíněný přístroj nezvládl zpracovat, takže bylo slyšitelné "škvrčení", něco, jako když je naladěna stanice se slabým signálem. Nepomohlo ani přepínání mezi silnějším a slabším výkonem. Problém se vyřešil připojením MP3 přehrávače přes line-in kabel, pokud jsem tento přehrávač dostatečně zeslabil. Jenže to už jsem zase musel hodně zesílit příjmací rádio, takže reprodukce byla rušena šumem. Zkoučel jsem na všech volných kanálech, výsledek stejný. Zajímalo by mě, jestli mám pouze vadný kus (a tedy bych si ho nechal vyměnit) a nebo jestli máte podobné zkušenosti. Poradí někdo?