Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tuningový sraz v Karbon kaňonu

Need for Speed: Carbon

Need for Speed: Carbonvětší obrázekZdroj: Aktuálně.cz


Preview - Do nočních ulic přichází nová evoluce v podání připravovaného pokračování série Need for Speed (NfS) s podtitulem Carbon. V čem se bude listopadové dílko lišit od předchozích titulů a jaké přinese novum do herním světem protřelé série? Uvnitř: Fotogalerie

Tato otázka je však v současnosti vzhledem k nedávnému oficiálnímu představení hry poměrně čerstvá. Přesto je již Need for Speed: Carbon v pokročilé fázi vývoje a hru charakterizující informace se nějaký ten pátek sluní mezi hráči.

Kaňony a velká míra adrenalinu v krvi, tak takhle se na povrch prezentuje nový kanadský počin společnosti Electronic Arts. Předem nutno zdůraznit, že se Carbon neztotožňuje s odnožemi Underground či Most Wanted, což je náplní hry a samotným názvem evidentní.

Čerstvá nádivka

Tak tedy ke zmíněnému obsahu, který bude hned o několik radikálních novinek zpestřen. První z nich je výskyt kaňonů, ležících v odlehlých lokacích, jenž sousedí se zachovaným konceptem města. V okolí fiktivního velkoměsta se nachází celkem tři osamocené kaňony, které se dělí na dalších deset malých závodních okruhů. Hráč se bude moci vydat za hranice zakázaných zón, kde se rozhodne na úzkých serpentinách o jeho budoucnosti.

Díky zvýšeným policejním kontrolám se v průběhu hry děj přesouvá právě z města do skálami stísněných uliček přinášejíc nejen odlišnou hratelnost a zábavu, ale také nové či modifikované závodní disciplíny. Například upravený duel bude rozdělen do dvou částí, kdy se v první z nich budete muset co nejvíce přiblížit svému rivalovi, který při startu dostane mírný náskok. V druhé fázi se karta otočí a vaším úkolem je ujet soupeři. Bodový rozdíl z obou etapa pak rozhodne, kdo ze zúčastněných závodníků byl úspěšnější. Zpět do hry se také vrací driftovací závody, u kterých byl pozměněn po jednodílné odmlce bodovací systém.


Emmanuelle Vaugier dívkou Carbonu

Emmanuelle Vaugier dívkou Carbonu

Emmanuelle Vaugier dívkou Carbonuvětší obrázekZdroj: Aktuálně.cz

K ilegálním závodům silných sporťáků neodmyslitelně patří ženy. Tváří nového dílů série Need for Speed se stala kanadská modelka a herečka Emmanuelle Vaugier, jenž pochází z Britské Kolumbie a mohli jsme ji vidět hned v několika snímcích. Mezi nejvýraznější roli lze považovat ztvárnění postavy Addison ve filmu SAW 2, kde bojovala po boku sedmi spoluobětí o holý život.


Město v akci

I přesto lampami prosvětlené ulice nezůstanou mimo hru. Ve městě budete s nepřátelskými gangy bojovat o nadvládu a rozhodně na to nebudete sami. Do své bandy budete moci blíže nespecifikovaným způsobem naverbovat až šest závodníků, kteří vám ulehčí cestu k hegemonii nad konkurencí. Budete však muset pečlivě vybírat, jelikož přednosti a negace jednotlivých kolegů budou hrát velkou roli, ovlivňující průběh celé hry.

Největší předností Carbonu je bezesporu revoluční technologie Autosculpt, se kterou budete mít naprosto volné ruce v designovaní svých miláčků. Jak už název napovídá, stanete se doslova řezbářem. Statický tuning je nahrazen dynamickým, kdy pomocí posuvníků určujete různé parametry, podle nichž se tvary a velikosti jednotlivých vylepšení směle generují v reálné čase pod střechou garáže.

Obrazová galerie

Hra bude mimojiné disponovat novým jízdním modelem, jenž se bude lišit u každého z padesáti druhů vozů dvaceti automobilek. Zpočátku si také budete muset vybrat mezi americkou, evropskou a japonskou specializací, což značně zamíchá průběhem následujících nocí Need for Speed virtuálního života.

Vývojáři z vancouverské divize EA (EA Black Box) nám již za tři měsíce naservírují Carbon na všechny myslitelné herní platformy včetně PC, které bylo zprvu mimo plán. Přesto je nový NfS vyvíjen primárně na konzole nové generace (PlayStation 3, Xbox 360). Verze pro starší systémy budou značně ochuzeny a počítačová konverze bude podle samotných vývojářů na úrovní nových a starých konzolí. 

Need for Speed: Carbon

Need for Speed: Carbon

Need for Speed: Carbon

Need for Speed: Carbon

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář